Amerykanie pokochali polskie restauracje

Amerykanie pokochali polskie restauracje

Według danych Preply polska kuchnia to ulubiona kuchnia regionalna w Stanach Zjednoczonych! Tak więc, jakie smaki są najwyżej oceniane przez Amerykanów i dokąd warto pójść, aby ich spróbować?

Większość amerykańskich potraw ma swoje korzenie w krajach z całego świata. Preply postanowił zbadać, jakie smaki są najwyżej oceniane przez Amerykanów i gdzie można ich spróbować.

W tym celu przeanalizował 785 restauracji na terenie całego kraju. Aby wyniki były wiarygodne, wykluczono kuchnie, które były reprezentowane przez mniej niż 5 restauracji w danym mieście lub 15 restauracji w skali kraju, a także restauracje, którym wystawiono mniej niż 25 recenzji.

Pierogi to nie wszystko

Biorąc pod uwagę różnorodność pięciu najwyżej ocenianych rodzajów kuchni, można dojść do wniosku, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych doceniają rozmaitość. Najpopularniejsza kuchnia regionalna to, rzecz jasna, kuchnia polska. Następna w kolejce jest kuchnia etiopska, a także argentyńska, wenezuelska i libańska. Można powiedzieć, że to przekrój od pierogów i gulaszu po tamale i tabbouleh.

5 miast, czyli 5 smaków 

Nie da się ukryć, że Amerykanie faworyzują kuchnię polską, jednak ich kulinarne preferencje różnią się w zależności od poszczególnych miast. Wobec tego, jeśli chcielibyśmy spróbować dań kuchni etiopskiej, najlepiej wybrać się do San Diego w Kalifornii. Z kolei Austin, stolica Teksasu, to zdecydowanie coś dla fanów kuchni wenezuelskiej. W Nowym Jorku króluje kuchnia gruzińska, a w Portland, w Oregonie, kuchnia peruwiańska. Kuchnia polska najbardziej rozpowszechniona jest w Pensylwanii. Jeżeli podczas podróży po Stanach zatęsknicie za tradycyjnym obiadem, najlepiej od razu kierujcie się do Filadelfii.