CK Zamek szuka najemcy do strefy gastro

CK Zamek szuka najemcy do strefy gastro

Przed poznańskim Centrum Kultury Zamek trwa budowa Otwartego Dziedzińca. Nowa przestrzeń ma być miejscem, w którym będzie można wypić kawę, piwo bezalkoholowe lub zjeść coś smacznego.

Jak donosi serwis wpoznaniu.pl, z początkiem 2025 roku ma ruszyć nowy projekt CK Zamek - Otwarty Dziedziniec. Ma to być nowe miejsce spotkań i inspiracji. Oprócz nowej zieleni, zamkowy dziedziniec zyska fontannę, ławki i przenośne siedziska. Wieczorami teren będzie oświetlony. Na Otwartym Dziedzińcu będą realizowane projekty edukacyjne i animacyjne. Miejsca ma być także nową przestrzenią dla teatru i muzyki.

Oprócz kulturalnych atrakcji i miejsca do relaksu, ma powstać również strefa gastronomiczna. Przy CK Zamek budowany jest pawilon, w którym nowy najemca ma poprowadzić atrakcyjne miejsce dla poznaniaków i dla turystów. Oferta nowego lokalu, na gastronomicznej mapie Poznania, ma być zróżnicowana i ma trafiać do różnych grup. Lokal ma działać zarówno zimą jak i latem, kiedy będzie powiększony o ogródek. W menu ma się znaleźć m.in. kawa, pieczywo i lunche. Dania mają być również w opcji wegetariańskiej. W pawilonie będzie można również spróbować piw i drinków bezalkoholowych. CK Zamek poszukuje najemcy, który na Otwartym Dziedzińcu poprowadzi nowy lokal. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 lipca.

- W realizowanym planie przedsięwzięcia stworzenia Otwartego Dziedzińca przed Zamkiem naszedł moment poszukiwania najemcy, który poprowadzi działalność gastronomiczną w pawilonie. Nowa kawiarnia pozwoli odwiedzającym Dzielnicę Cesarską przyjemnie spędzić czas, odpocząć, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych wśród zieleni. Planowo lokal ma działać zarówno zimą, jak i latem i służyć również jako przestrzeń warsztatowa. Chcemy stworzyć przestrzeń, która będzie otwarta i przyjazna dla osób starszych, turystów i turystek, dzieci, młodzieży i osób z niepełnosprawnością. To miejsce ma zachęcać także do bliższego poznania Zamku Cesarskiego i częstszego korzystania z naszych propozycji kulturalnych - mówi dyrektorka CK Zamek Anna Hryniewiecka.

Źródło: wpoznaniu.pl