Dotacje dla HoReCa

Dotacje dla HoReCa

Uruchomiono nabór wniosków. Jak podaje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, o dotacje w ramach KPO mogą starać się przedsiębiorstwa z sektora gastronomiczno-hotelarskiego oraz branży turystycznej i kulturalnej. Do rozdysponowania jest 1,2 mld zł.

O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, które w latach 2020-2021 odnotowały spadek obrotów w wysokości co najmniej 20 proc., liczony rok do roku. Wśród potencjalnych beneficjentów programu znajdują się m.in. restauracje, hotele, food trucki oraz firmy cateringowe.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć, w szczególności, na zakup urządzeń, sprzętu gastronomicznego, cyfryzację działalności, zieloną transformację oraz prace remontowe.

Na program przeznaczono 1,2 mld zł. Dotowane będą inwestycje o wartości od 50 do maksymalnie do 600 tys. zł netto, z udziałem wsparcia unijnego nawet 90 proc, co przekłada się na 540 tys. zł. Wobec tego przedsiębiorcy będą musieli pokryć jedynie 10 proc. kosztów planowanego przedsięwzięcia, które powinno trwać minimum jeden rok.

Źródło: PAP