Dzień Dziecka w Browarach Warszawskich

Dzień Dziecka w Browarach Warszawskich

Browary Warszawskie, we współpracy z Fundacją EuroJAZZ, zapraszają 1 czerwca na koncert Jazz dla dzieci. Tego dnia na najmłodszych gości czekają także warsztaty artystyczne oraz słodkie i kolorowe upominki. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Głównym punktem programu z okazji Dnia dziecka w Browarach Warszawskich jest koncert jazzowy dla najmłodszych, który odbędzie się o godzinie 17:00 w zielonym Ogrodzie Centralnym (wejście od ul. Grzybowskiej 60). Wystąpią wyjątkowi muzycy: Magdalena Este (śpiew), Mateusz Kaszuba (fortepian), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Sebastian Kuchczyński (perkusja) oraz gość specjalny - Piotr Baron (saksofon). Wykonają specjalnie wybrane i zaaranżowane standardy oraz piosenki jazzowe z tekstami w nowym tłumaczeniu, m.in.: Straighten up and fly right, Tisket, a-tasket, Isn't This a Lovely Day? czy A You're Adorable. Artyści w ramach Fundacji EuroJAZZ prowadzą także w warszawskich centrach kultury warsztaty muzyczne zapoznając najmłodszych z jazzem i charakterystycznymi dla tego stylu instrumentami.

 - Ze względu na rosnącą popularność warsztatów i projektu Jazz dla dzieci zdecydowaliśmy się na nagranie wspólnie z Narodowym Centrum Kultury płyty oraz organizowanie koncertów, takich jak ten w Browarach Warszawskich, który będzie unikalnym wydarzeniem w skali całego kraju - mówi Agnieszka Holwek, wiceprezeska Fundacji EuroJAZZ.

Przez cały dzień Browary Warszawskie zapraszają dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, na tutejszych placach i skwerach.

-Tradycyjnie, 1 czerwca świętujemy razem z najmłodszymi, zapewniając im moc atrakcji. Zaplanowaliśmy warsztaty artystyczne, robienie uwielbianych przez dzieci kolorowych tatuaży oraz obowiązkowo - watę cukrową dla każdego. Nasze kawiarnie i restauracje zadbają o to, by rodzice mogli zrelaksować się w ogródkach, delektując się specjalnościami lokali, podczas gdy dzieci będą oddawać się beztroskiej zabawie - mówi Milena Nawrat, Marketing Manager w Echo Investment.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.browarywarszawskie.com.pl oraz kanałach w social mediach (Fb: Browary Warszawskie, Ig: browarywarszawskie).