HOST 2024

HOST 2024

W dniach 20-21 czerwca 2024 roku w Cukrowni Żnin odbędzie się HOST - wydarzenie łączące branżę hotelarską i gastronomiczną. W programie znajdą się m.in. konferencje, konkursy kulinarne, targi oraz wystąpienia zaproszonych gości.

Jak zapowiadają organizatorzy, HOST to nie tylko prelekcje prowadzone przez specjalistów z branży, ale także strefy tematyczne z kilkudziesięcioma wystawcami, warsztaty, debaty i konkursy kulinarne dla profesjonalistów oraz młodych kucharzy. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i kontaktów podczas wspólnej integracji. W roli prelegentów wystąpią m.in. Władysław Grochowski - przedsiębiorca, założyciel i prezes zarządu Arche SA oraz Patrycja Brzykcy, znana jako Pati od hoteli. Wydarzenie poprowadzi Paweł Gruba, konsultant, prowadzący i trener, oraz Kinga Wasilewska - dziennikarka, prezenterka, konferansjerka.

Odbędą się także konkursy kulinarne: HOST HOTEL RESTAURANTS skierowany dla profesjonalistów oraz HOST SCHOOL dedykowany młodym adeptom sztuki kulinarnej, uczniom szkół gastronomicznych. W obydwu konkursach weźmie udział 6 dwuosobowych zespołów złożonych z szefa oraz pomocnika. Uczestnicy zmierzą się, wykorzystując produkty obowiązkowe zapewnione przez organizatora. W przypadku profesjonalistów będą to: dorsz atlantycki filet b/s oraz macki kałamarnicy Humboldta w przystawce, serce krzyżowej wołowe oraz grasica cielęca w daniu głównym oraz czekolada deserowa, mleczna lub biała do wykorzystania w deserze. Z kolei uczniowie będą musieli przygotować potrawy, w których znajdzie się - kurczak kukurydziany cały klasa A w daniu głównym oraz czekolada deserowa, mleczna lub biała w przypadku deseru.

Szczegółowe informacje, formularze zgłoszeniowe oraz regulaminy konkursów są dostępne na stronie: https://www.cukrowniaznin.pl/host-2024