II Mistrzostwa Polski TO NIC Espresso

II Mistrzostwa Polski TO NIC Espresso

Nadchodzą II Mistrzostwa Polski TO NIC Espresso. Odbędą się 10 lutego w ramach Warsaw Coffee Festival, czyli jednego z największych wydarzeń kawowych w naszej części Europy. Bariści, barmani i kawowi amatorzy zawalczą o tytuł mistrza oraz nagrodę pieniężną.

Tonic espresso to napój, który od kilku lat podbija serca i kubki smakowe gości kawiarni zarówno w Polsce, jak i w Europie. Niewątpliwie to napój, przy tworzeni którego można wykazać się kreatywnością. Daje on szerokie możliwości kompozycji, zatem nic dziwnego, że doczekał się swoich mistrzostw.

Jak pokazała zeszłoroczna, pierwsza edycja wydarzenia, przygotowanie najlepszego TO NIC Espresso to prawdziwa sztuka, a zawody w tej dziedzinie mogą być równie interesujące i emocjonujące jak sportowe rozgrywki. II Mistrzostwa TO NIC Espresso mają jeszcze jeden punkt styczny ze sportem - odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w dodatku podczas Warsaw Coffee Festival.

Zawodnicy o tytuł mistrza zawalczą 10 lutego. Aby wziąć udział w Mistrzostwach nie trzeba być profesjonalnym baristą czy barmanem. Organizatorzy zapewniają również, że doświadczenie w gastronomii nie jest wymagane. Zatem mistrzem w przygotowywaniu TO NIC Espresso może zostać każdy wielbiciel kawy, także amator opracowujący swoją recepturę na napój w domowym zaciszu.

Zapisy potrwają do 14 stycznia, natomiast dwunastka zawodników, która zmierzy się w Mistrzostwach zostanie wyłoniona do 22 stycznia 2024 roku.

Chęć udziału w II Mistrzostwach TO NIC Espresso można zgłosić przez formularz znajdujący się na stronie https://mistrzostwa.to-nic.pl/formularz-zapisu/