Kolejna platforma logistyczna dostępna w Poznaniu

Kolejna platforma logistyczna dostępna w Poznaniu

Działająca od 2020 roku platforma logistyczna Stuart, poszerza działalność, wkraczając do kolejnego województwa. Poznań to dziewiąte miasto na mapie Polski, w którym dostępna jest już usługa szybkich dostaw na ostatniej mili.  

Platforma oferuje dostawy m.in. dla branży gastronomicznej i sektora spożywczego, ale jest też otwarta na współpracę z szeroko pojętą branżą detaliczną. Po rozpoczęciu działalności w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Sosnowcu, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Toruniu przyszedł czas na Poznań.

- Stuart nieustannie rozwija się w Polsce pomimo wymagających warunków gospodarczych. Uruchomienie usługi szybkich dostaw w Poznaniu to dla nas kolejny ważny krok na drodze do obecności we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce. Zapotrzebowanie na efektywne rozwiązania logistyczne rośnie dlatego chcemy być obecni tam, gdzie każda minuta jest na wagę złota - mówi Agnieszka Majewska, General Manager w firmie Stuart.

Stuart systematycznie działa zarówno na rzecz poprawy jakości dostarczanych zamówień, jak i ich szybkości - realizując w Polsce obecnie aż o 32 proc. dostaw więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Platforma z obszaru miejskiej logistyki nie tylko realizuje zamówienia ?na żądanie?, ale także nawiązuje współpracę z siecią partnerów, umożliwiając przesyłki w trybie "same day delivery". Stawia na innowacyjne podejście do bezemisyjnej logistyki, rozszerzając dostępność ekologicznych pojazdów i wykorzystując algorytmy do wyznaczania optymalnych tras dostaw. Obecnie ponad 60 proc. floty Stuart to pojazdy przyjazne środowisku i jest systematycznie poszerzana o nowe, ekologiczne środki transportu, takie jak rowery e-cargo, hulajnogi czy e-skutery.