Konkurs Lady Amarena Poland 2023/2024 rozstrzygnięty!

Konkurs Lady Amarena Poland 2023/2024 rozstrzygnięty!

10 maja w Warszawie odbył się konkurs Lady Amarena Poland 2023/2024. W finale startowało dziewięć barmanek, które zaprezentowały kreatywność w tworzeniu koktajli.

Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Olga Palamarchuk, która zdobyła najwyższe noty za kompozycję i prezentację autorskiego koktajlu "Just a kiss". Drugie miejsce zajęła Anna Gustaw z koktajlem "Avium", a trzecie Olga Gnatyk, która zaprezentowała miłosny koktajl "Amore". Olga Palamarchuk, jako nowa Lady Amarena Poland 2023/2024, otrzymała koronę od poprzedniej triumfatorki, Ewy Nowickiej.

Założeniem wydarzenia jest pokazanie i podkreślenie kreatywności i kunsztu barmańskiego kobiet w branży zdominowanej przez mężczyzn. Lady Amarena Poland 2023/2024 jest integralną częścią międzynarodowej rywalizacji, dlatego tegoroczna zwyciężczyni będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale w Bolonii.

 - Mogliśmy dziś podziwiać wyjątkowy pokaz umiejętności miksologicznych. Finalistki stworzyły koktajle będące małymi dziełami sztuki, odzwierciedlającymi nie tylko techniczną biegłość, ale przede wszystkim pasję i innowacyjne podejście do sztuki barowej powiedział Piotr Witomski, dyrektor zarządzający Gourmet Foods. - Organizacja kolejnej polskiej edycji konkursu Lady Amarena jest dowodem na to, że współpraca rodzinnych firm, takich jak Fabbri i Gourmet Foods, może wykraczać poza standardowe partnerstwo biznesowe. Wspólna wizja i dzielenie podobnych wartości sprawiły, że mogliśmy być gospodarzami jednego z niewielu w branży barowej konkursów skierowanych wyłącznie do kobiet. Tym samym zrealizowaliśmy nasz cel, którym było ukazanie znaczącego wkładu bar ladies w rozwój tej dziedziny oraz podkreślenie, że zasługują one na pełne uznanie - dodał.

 W skład jury weszli przedstawiciele sceny barowej: Tomasz Małek, Ewa Nowicka i Alicja Bączyk-Mazur oraz Vittorio Agosti. Konkurs prowadzili Michał Oszczyk i Paulina Jezierska.

Gratulujemy!