"Kwartał Sztuki" w Hotelu Bellotto

"Kwartał Sztuki" to wprowadzony w tym roku przez Hotel Bellotto koncept obcowania ze sztuką, który oznacza trzymiesięczną ekspozycję jednego dzieła artystycznego w lobby hotelu, z możliwością zakupu. Od kwietnia do końca czerwca goście hotelu będą mieli możliwość podziwiać obraz Barbary Kowalczyk z kolekcji "Stany skupienia".

Wprowadzając "Kwartał Sztuki", Hotel Bellotto oferuje gościom szansę na trwałe zanurzenie się w świat sztuki, czerpiąc radość z obcowania z wyjątkowym dziełem przez trzy pełne miesiące.

W ramach drugiego "Kwartału Sztuki" hotel prezentuje obraz olejny Barbary Kowalczyk ?Dookoła? z kolekcji "Stany skupienia". Cała kolekcja obrazów była prezentowana w zeszłym roku w hotelu podczas wernisażu ?Spotkanie ze Sztuką?. Wydarzenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, przeniosło gości  w świat kontemplacji bogactwa błękitów, które są dominujące w twórczości artystki.

- W hotelu Bellotto pojawił się drugi obraz w ramach konceptu "Kwartał Sztuki". Cieszymy się, że pani Barbara Kowalczyk po wspólnym sukcesie wrześniowego wernisażu, zdecydowała się na przekazanie swojego dzieła, który z pewnością dostarczy naszym gościom hotelowym kolejne doznania artystyczne. Dzieło artystki idealnie wpasowuje się w bieżący klimat wiosenny i dodaje kolorów do wnętrza obiektu - mówi Maciej Wołoszczak, dyrektor generalny Hotelu Bellotto.

Barbara Kowalczyk, artystka współczesna, w twórczości eksploruje różnorodne ścieżki wyrazu artystycznego, łącząc w sobie głęboką refleksję z ekspresją wizualną. Jej prace stanowią podróż przez niuanse ludzkiego doświadczenia, zanurzone w kontekście współczesności.

Obraz ?Dookoła? jest dostępny do zakupu za kwotę 12 000 zł. Będzie stanowić uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, szczególnie tych, w których motywem przewodnim jest błękit, zarówno w biurze, jak i w domu.

"Kwartał Sztuki" to wyjątkowa okazja do doświadczenia sztuki w nowoczesny i przemyślany sposób. W czerwcu goście mogą spodziewać się kolejnego dzieła, które będzie cieszyć ich oczy przez następny kwartał.