Mistrzostwa Polski 2024 Oriental Fusion

Mistrzostwa Polski 2024 Oriental Fusion

Już we wtorek 14 maja 2024 roku w hotelu Lemon Resort SPA w Gródku nad Dunajcem odbędą się III Mistrzostwa Polski w kategorii klasyk.

Koktajl powinien odzwierciedlać kulturę i smaki Orientu, które mogą zostać zaprezentowane zarówno w smaku, jak w ogólnym wyglądzie kreacji. Jak podkreślają organizatorzy, Oriental Fusion ma stanowić połączenie polskiej tradycji z powiewem Azji. Forma drinka może zawierać się w kategorii: pre-dinner, after-dinner, long lub sparkling.

Finał konkursu będzie składał się z czterech rund: blind test, test wiedzy teoretycznej, prezentacja koktajlowa w kategorii before dinner, speed runda w stylu klasycznym.

Podczas blind testu każdemu uczestnikowi zostaną zaprezentowane cztery porcje alkoholu podane w szkle degustacyjnym oraz łącznie cztery produkty wybrane z kategorii zioła/przyprawy/owoce. Zawodnik w ciągu 4 minut będzie musiał trafnie wskazać nazwy przedstawionych sampli. W przypadku alkoholu wymagana będzie nazwa kategorii trunku, natomiast w przypadku ziół/przypraw/owoców wymagane będzie podanie dokładnej nazwy produktu.

Z kolei test wiedzy teoretycznej będzie składał się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. W trzeciej rundzie zawodnicy będą mieli szansę na wykazanie się kreatywnością - podczas 8 minut będą prezentować autorskie koktajle w czterech porcjach.

W trakcie speed rundy zawodnicy będą musieli przygotować 4 koktajle w czasie 5 minut. Ich nazwy i receptury poznają po ukończeniu rundy trzeciej.

Kto zmierzy się w finale? Oto finaliści tegorocznych mistrzostw: Dawid Stolc, Agnieszka Cieślar, Anna Gustaw, Aki Kępiak, Wiktoria Braun, Damian Deptuła, Piotr Gutowski, Paweł Machnio, Dawid Kurdziel, Michał Łabno, Mateusz Szatkowski, Paweł Strzępek, Grzegorz Wąsiewski, Michał Sidło.