Mistrzostwa Polski Sommelierów 2024

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2024

Mistrzostwom Polski Sommelierów, które odbędą się od 30 maja do 1 czerwca w Warszawie, towarzyszą seminaria i degustacje win z całego świata. XXIII edycja konkursu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich organizowana jest w salach Airport Hotel Okęcie.

Mistrzostwa są podzielone na trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał, podczas którego na scenie przed publicznością wystąpi trzech najlepszych zawodników. Finał zawodów będzie transmitowany na profilu Facebook Stowarzyszenia, ale finałowa gala jest również otwarta dla publiczności.

Zawodom towarzyszą seminaria i degustacje adresowane do profesjonalistów z branży alkoholi oraz pasjonatów i wielbicieli wina. 31 maja (piątek) zaplanowana jest, dostępna dla publiczności, degustacja win i alkoholi Bar des Sommeliers. To wyjątkowa okazja, żeby w jednym miejscu spróbować win od największych, uznanych producentów, a także tych z niewielkich winnic z Polski i z różnych regionów świata. Wydarzenie zaczyna się o 18.00, jest biletowane, symboliczna opłata za kieliszek wynosi 20 zł. Bilety są dostępne pod linkiem: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/BdS2024

Gala finałowa 1 czerwca (sobota) rozpocznie się od degustacji win w formie ?walk around?, gdzie swoje produkty zaprezentują Partnerzy Mistrzostw. Finał konkursu zaplanowany jest na 17.00.

Udział w finale jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/finalmistrzostwpolskisommelierow2024

O udziale w gali decyduje kolejność zgłoszeń.