Nie żyje Jerzy Pietrak, założyciel sieci hoteli

Nie żyje Jerzy Pietrak, założyciel sieci hoteli

W sobotę dotarła do nas informacja o śmierci znanego w Gnieźnie i regionie założyciela sieci hoteli z restauracjami. Biznesmen prowadził działalność od lat 70-tych.

Jerzy Pietrak urodził się w 1946 roku. Działalność rozpoczynał jako przedsiębiorca w latach 70., gdy zajmował się produkcją pieczarek. Z czasem rozwinął ją do rozmiarów zakładu przetwórczego, wchodząc na rynek zagraniczny.

Następnie, po przemianach gospodarczych, zdecydował się zainwestować na lokalnym rynku, otwierając w kamienicy przy ul. Chrobrego dom towarowy, gdzie pojawił się lokal gastronomiczny. Odpowiadając na zapotrzebowania rynkowe, na pozostałych poziomach budynku powstał hotel, jeden z pierwszych prywatnych tego typu obiektów w Gnieźnie.

Jak informuje lokalny portal, hotel odwiedzili m.in. prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski czy byli kanclerze Niemiec Helmut Kohl oraz Gerhard Schroeder. Sieć hoteli restauracyjnych Pietrak obejmuje obecnie 6 obiektów. Cztery z nich znajdują się w Gnieźnie, pozostałe w Trzemesznie i Wągrowcu.

Pogrzeb przedsiębiorcy odbędzie się w czwartek 2 maja w kościele pw. bł. Michała Kozala o godzinie 12, a następnie na cmentarzu św. Krzyża.

Źródło: gniezno24.com