Nowy przewodnik po kulinarnej mapie Krakowa

Nowy przewodnik po kulinarnej mapie Krakowa

Gdzie w Krakowie udać się na syte śniadanie, a gdzie na szybki i pożywny lunch? Którą restaurację wybrać na spotkanie biznesowe, a którą by poznać regionalną kuchnię? Gdzie pójść na niezapomnianą kolację, a gdzie na imprezę integracyjną?

 Odpowiedzi znajdziecie w subiektywnym przewodniku kulinarnym autorstwa Kati Płacheckiej, dziennikarki kulinarnej z Krakowa, powstałym we współpracy z firmą Targi w Krakowie, jednym z największych na południu kraju i w Polsce organizatorem targów i kongresów, właścicielem Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Przewodnik jest bezpłatny i ogólnodostępny.

- Przygotowanie przewodnika dla gościa biznesowego Targów w Krakowie było dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem. Wybrałam przeszło 70 restauracji, kawiarni i barów, które wyróżniają się dobrą kuchnią, ale też są w stanie zapewnić odpowiednie warunki dla spotkań biznesowych oraz posiadają udogodnienia dla grup. Mam nadzieję, że dzięki udanym kulinarnym wrażeniom, więcej osób wyjedzie z Krakowa z samymi pozytywnymi wspomnieniami - podkreśla Kati Płachecka.

Każdego roku na wydarzenia organizowane w EXPO Kraków przyjeżdżają setki tysięcy gości z Polski i zagranicy, którzy - przy okazji podróży służbowej - chcą poznać stolicę Małopolski. Po godzinach pracy poszukują miejsca, żeby odpocząć, posmakować regionalnej kuchni lub zintegrować się z zespołem. Zdarza się, że przedłużają pobyt w mieście, aby już prywatnie pozwiedzać Kraków. Trend ten określany jest słowem bleisure powstałym z połączenia angielskich słów: business i leisure, czyli biznes i wypoczynek. To jedno z najważniejszych zjawisk w turystyce, stanowiące istotny punkt w strategii rozwoju Targów w Krakowie.

- W ostatnich latach coraz więcej gości EXPO Kraków zaczęło się do nas zwracać z pytaniem, jaką restaurację lub kawiarnię polecamy w Krakowie, jakie miejsce nadaje się na spotkanie biznesowe, a które warto odwiedzić po godzinach pracy. Odpowiadając, bazowaliśmy na własnych doświadczeniach, licząc po cichu, że te miejsca przypadną do gustu również naszym gościom. W pewnym momencie pytań było tak wiele, że postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi. Przeprowadziliśmy badania, z których wyszło, że bardzo wielu wystawców i zwiedzających przyjeżdżających do Krakowa po godzinach biznesowych rozmów, chcą poznać miasto - tłumaczy Aleksandra Makiel, Head of Marketing w Targach w Krakowie.

Tak narodził się pomysł na stworzenie przewodnika gastronomicznego po Krakowie. -  Na co dzień nie zajmujemy się gastronomią a organizacją i promocją eventów, dlatego do współpracy zaprosiliśmy Kati Płachecką - pasjonatkę kulinariów z Krakowa, która z myślą o potrzebach gości EXPO Kraków wybrała miejsca szczególne na kulinarnej mapie miasta. Jestem jednak przekona, że z przewodnika śmiało mogą korzystać również mieszkańcy Krakowa, którzy cenią sobie dobrą kuchnię i ciekawe przestrzenie - dodaje Katarzyna Gościańska-Dembowska, PR menedżerTargów w Krakowie.

Pobierz przewodnik i wyrusz na kulinarny szlak po Krakowie.

https://targi.krakow.pl/posmakuj-krakow  

W wersji angielskiej  https://targi.krakow.pl/en/taste-krakow