Selgros dla szefów wszystkich kuchni

Selgros dla szefów wszystkich kuchni

W środę, 13 marca 2024 roku, nastąpiło oficjalne otwarcie hali Selgros w Lubinie. To dwudziesta, jubileuszowa hala handlowa marki.

Tysiące artykułów w dostępnych cenach, szeroki asortyment produktów z całego świata, najwyższej jakości mięso przygotowywane na miejscu, codzienne dostawy ryb i owoców morza, a także ponad 300 gatunków warzyw i owoców - każdy znajdzie tam coś dla siebie. W centralnej części nowoczesnej, przestronnej hali zlokalizowany jest ?Rynek artykułów świeżych?. Warto zwrócić uwagę szczególnie na bogato zaopatrzony dział z mięsem, w którym klienci znajdą ponad 450 produktów z wołowiny, wieprzowiny, cielęciny i drobiu oraz szeroki wybór dziczyzny. Warto podkreślić, że duża część asortymentu przygotowywana jest przez rzeźników na miejscu w hali, co zapewnia świeżość i smak.

Selgros gwarantuje również dostępność ponad 300 rodzajów ryb oraz owoców morza, zapewniając dostawy 5 razy w tygodniu, specjalne opakowania transportowe oraz nowoczesne stoły do ekspozycji. W asortymencie znajduje się bogaty wybór ryb morskich, oceanicznych i słodkowodnych oraz owoców morza. Z kolei szeroki asortyment ponad 300 gatunków owoców i warzyw, pochodzących od sprawdzonych dostawców z kraju i ze świata, jest przechowywany w zamkniętych pomieszczeniach o stałej temperaturze 8?C. Na klientów czekają też stoiska z chrupkim pieczywem i wyrobami z Wędzarni Selgros oraz lady mięsne, wędliniarskie i nabiałowe, gdzie można zaopatrzyć się w towary sprzedawane na wagę.

W nowo otwartej hali działa także restauracja Brasserie, która serwuje smaczne dania wykonane ze świeżych produktów, dostępnych na miejscu. To idealne miejsce na odpoczynek czy lunch w trakcie zakupów. Szefowa kuchni Brasserie, Adrianna Galicka, poleca pad thaia, burgera wołowego, a dla ceniących klasykę polskiej kuchni ? schabowego.

Inwestycja w Lubinie jest wyjątkowa nie tylko ze względu na specjalną ofertę dopasowaną do potrzeb klientów, ale również z uwagi na szereg nowoczesnych rozwiązań, które pozytywnie wpływają na środowisko oraz dobre samopoczucie klientów i pracowników sklepu. Ogrzewanie zapewnia ciepło odpadowe z chłodnictwa, a cała hala oraz tereny przylegające zostały wyposażone w energooszczędne i trwałe oświetlenie LED. Ponadto hala korzysta z własnego odnawialnego źródła energii - paneli fotowoltaicznych. Celem oszczędności energii, poza zastosowaniem ekologicznego chłodnictwa, zaprojektowano zamknięte meble chłodnicze.