Trwa Kulinarny Puchar Polski na Targach POLAGRA

Trwa Kulinarny Puchar Polski na Targach POLAGRA

Kulinarny Puchar Polski to konkurs w branży gastronomicznej w Polsce. Jego celem jest wyłonienie mistrzów smaku, wsparcie ich w dalszym rozwoju zawodowym i stworzenie kulinarnego szlaku wiodącego przez kuchnię najlepszych kucharzy młodego pokolenia w Polsce.

Wczoraj dania przygotowały 3 duety: Serhii Kurmyshev oraz Bartosz Lehmann, Daniel Warszawski i Eryk Czarnecki, a także Przemysław Kopania i Marcin Rajkowski. Dziś rywalizację kontynuują kolejne 3 duety: Przemysław Szwak i Maria Zakhidna, Paweł Liszka i Khrystyna Nykoliuk, Jakub Żymelski i Bartosz Zajdel. Finał konkursu zwięczy gala rozdania nagród, podczas której poznamy zwycięzców tegorocznej edycji.

Dla zwycięzcy tytuł "Najlepszego z Najlepszych" to dowód uznania dla jego wiedzy, umiejętności, kreatywności. To drzwi otwierające drogę do dalszego rozwoju, w którym organizatorzy KPP biorą czynny udział, ponieważ jedną z nagród dla laureata konkursu jest staż zagraniczny w uznanej restauracji. Prowadzący szkolenia dzielą się ze zwycięzcą przede wszystkim wiedzą dotyczącą organizacji pracy kuchni, sposobu doboru menu i składników oraz strategii działania restauracji. Jest więc o co walczyć!