W Gliwicach powstaje nowe Centrum Logistyczno-Magazynowego Transgourmet Foodservice

W Gliwicach powstaje nowe Centrum Logistyczno-Magazynowego Transgourmet Foodservice

Ponad 19 tys. m2 powierzchni, 14 000 miejsc paletowych, 200 nowych miejsc pracy i łatwiejszy dostęp do pełnego asortymentu spożywczego i przemysłowego dla Klientów gastronomicznych z południowej Polski - to główne korzyści wynikające z uruchomienia Centrum Logistyczno-Magazynowego Transgourmet Foodservice w Gliwicach. Firma zapowiada, że pierwsze dostawy z nowej lokalizacji będą realizowane już 29 stycznia 2024 roku.

Jeszcze dokładniejsza i sprawniejsza realizacja zamówień

Magazyn Transgourmet Foodservice w Gliwicach będzie obsługiwał przede wszystkim aglomeracje śląską, krakowską i wrocławską, jednak zasięg jego działalności obejmie całą południową Polskę, w tym również regiony z całoroczną ofertą turystyczną: Tatry, Sudety czy Beskid Śląski. Dla Klientów prowadzących lokale gastronomiczne i punkty zbiorowego żywienia pochodzących z tych regionów oznacza to jeszcze szybsze dostawy od sprawdzonego dystrybutora. Transgourmet Foodservice będzie realizowała zamówienia nawet 6 dni w tygodniu przy pomocy własnej, nowoczesnej floty wielokomorowych samochodów dostawczych.

Tak duża przestrzeń ułatwi składowanie towarów o różnych wymaganiach temperaturowych, a także umożliwi sprawne zarządzanie powierzchniami poszczególnych stref w zależności od aktualnych potrzeb. Magazyn jest podzielony na 4 strefy o różnych temperaturach: -22 C, 0-2 C, 2-6 C oraz > 16 C. Nowoczesny obiekt został zaprojektowany z zachowaniem najwyższych standardów oraz zgodnie z najnowszymi wytycznymi. Umożliwi to m.in. wykorzystanie procesu odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych, co z kolei ograniczy wpływ funkcjonowania magazynu na środowisko.

Najwyższa jakość Service Level dla klientów HoReCa

Nowy magazyn pozwoli Transgourmet na utrzymanie doskonałego poziomu Service Level. W 2023 roku wyniósł on blisko 100%, co potwierdza najwyższą jakość świadczonych usług! Wynik ten jest zasługą wielu czynników, a najważniejsze z nich to nowoczesne rozwiązania technologiczne, własna i profesjonalna flota samochodów, ustandaryzowane procesy logistyczne, wdrożenie systemu SAP, a także przejrzysta i sprawna współpraca z partnerami biznesowymi.

- Otwarcie Magazynu w Gliwicach to krok milowy w realizowanej od lat strategii rozwoju firmy Transgourmet Polska! Najwyższy Service Level w połączeniu z szerokim asortymentem profesjonalnych produktów dla gastronomii umożliwi nam spełnienie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów HoReCa w południowej Polsce. Co ważne, skrócenie dróg logistycznych oznacza nie tylko szybszą, sprawniejszą i dokładniejszą realizację zamówień, lecz także zmniejszenie emisji związanej z transportem. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich restauratorów, hotelarzy, a także właścicieli punktów zbiorowego żywienia i cateringów. Pierwsze zamówienia zrealizujemy już w styczniu 2024 roku, jak od niemal 10 lat - jedną profesjonalną dostawą, zawsze na czas. - mówi Zenon Badyra, Dyrektor Sprzedaży Transgourmet Foodservice.

Nowe miejsca pracy w Gliwicach

Otwarcie Centrum Logistyczno-Magazynowego Transgourmet Foodservice oznacza również powstanie nowych miejsc pracy. Firma planuje w początkowej fazie zatrudnić 70 osób, jednak docelowo zostanie utworzonych ponad 200 stanowisk.