Opakowania dla przemysłu spożywczego i gastronomii

Opakowania dla przemysłu spożywczego i gastronomii

Każdy przedsiębiorca, którego praca wiąże się z produktami spożywczymi oraz żywnością wie, że aby bezpiecznie zapakować jedzenie, niezbędne jest posiadanie specjalnych pojemników. Tacki formowane to przede wszystkim praktyczny sposób na pakowanie różnego rodzaju jedzenia. Wykonane są one z tektury litej pokrytej folią PET, która charakteryzuje się wodno-tłuszczową barierą. Po zapakowaniu konkretnych produktów opakowania do zgrzewu mogą zostać zgrzane od góry specjalną folią lub kartonowym wieczkiem, dzięki czemu możemy mieć pewność, że żywność zostanie odpowiednio zabezpieczona. Tego typu pojemniki do zgrzewu tak naprawdę nadają się do produktów spożywczych różnego rodzaju, m.in. do pakowania serów, wędlin, ale również świeżego i mrożonego mięsa, a także warzyw i owoców.

Warto również pamiętać o tym, że wrażenia kulinarne to nie tylko dobry smak i zapach, ale duże znaczenie ma również wygląd potrawy. Dzięki temu, że tego typu opakowania do zgrzewu występują w wersji z przegrodami, zarówno restauracje, jak i cateringi dietetyczne mogą zamieścić tam dania bez obawy o przemieszczenie się i pomieszanie składników, gwarantując ładny wygląd posiłku zachęcający potencjalnych klientów do ponownego zakupu.

Tacki formowane cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na to, że ich materiał odporny jest na temperatury od -40°C do niemal 200 °C. W związku z tym, bez problemu żywność przechowywaną w pojemnikach do zgrzewu można podgrzać razem z pojemnikiem w kuchence mikrofalowej i tradycyjnym piekarniku, a także istnieje możliwość zamrożenia gotowych produktów spożywczych.

Ważną kwestią jest również to, że obecnie coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na aspekty dotyczące ochrony środowiska. Tacki formowane są biodegradowalne a po ściągnięciu folii kompostowalne, w porównaniu do tradycyjnych opakowań na żywność, redukują ilość plastiku o niemal 80%, dzięki czemu przedsiębiorstwo ma szansę zaistnieć w oczach klientów jako firma przyjazna dla środowiska naturalnego.

Pełna oferta na:  www.demdruk.com.pl