Sola sous vide w sosie szafranowym z risotto i świeżymi ziołami

Sola sous vide w sosie szafranowym z risotto i świeżymi ziołami

Składniki dla 10 osób:

Sola

1,2 kg filetu z soli

150 ml Debic Roast & Fry

1 cytryna (skórka)

Risotto

350 g ryżu do risotto

1 cebula, posiekana

20 ml Debic Roast & Fry

1,5 l bulionu rybnego

80 g masła Debic Traditional

100 g tartego parmezanu

10 g świeżych ziół

Sos szafranowy

500 ml beurre blanc

0,1 g pręcików szafranu

100 ml białego wina

Sos beurre blanc

550 ml białego wina

90 g szalotki

360 ml bulionu rybnego

275 g masła Debic Traditional

1 l Debic Culinaire Original

Przygotowanie:

Sola

Zapakuj próżniowo filety z soli z dodatkiem Debic Roast & Fry i skórki cytrynowej. Gotuj w temperaturze 48 stopni Celsujsza w ciepłej kąpieli wodnej lub piecz w piecu konwekcyjno-parowym przez 25 minut.

Risotto

Podsmaż ryż i cebulę na małym ogniu na Debic Roast & Fry aż do zeszklenia. Następnie dodawaj stopniowo bulion. Wykończ masłem i parmezanem. Dodaj świeże zioła i posól do smaku.

Sos beurre blanc

Posiekaj drobno szalotkę. Przygotuj bazę gastrique, redukując białe wino o połowę wraz z szalotką. Przetrzyj gastrique przez drobne sito. Dodaj bulion rybny i gotuj na dużym ogniu przez 5 minut. Dodaj Debic Culinaire Original. Gotuj sos około 6 minut, aż się zwiąże. Dodaj masło i gotuj do osiągnięcia żądanej gęstości. Sprawdź konsystencję sosu, przypraw do smaku i serwuj.

Sos szafranowy

Weź 500 ml sosu beurre Blanc przygotowanego ze śmietanki Debic Culinaire Original. Namocz pręciki szafranu w ciepłej wodzie i dodaj je do beurre blanc. Dodaj do sosu białe wino i gotuj. Posól do smaku.

Kompozycja i wykończenie:

Zblanszuj groszek we wrzącej wodzie. Podgrzej go na maśle Debic Traditional. Nałóż risotto na talerze, obok ułóż filety z soli i wykończ sosem. Ozdób groszkiem, odrobiną kiełków i oleju ze świeżymi ziołami.